Meble wiśniowe zachwycają nas charakterystycznym czerwonawym odcieniem oraz gładkim wykończeniem. Jak wszystkie meble z twardego drewna, tak i te wymagają częstego czyszczenia. Dzięki temu zachowamy ich elegancki wygląd.
Wiśnia różni się nieco od innych drewien, dlatego też renowacja mebli wykonanych z tego rodzaju drewna jest trochę inna. Pierwsza zasada to szybkie usuwanie czy też maskowanie wszelkiego rodzaju zarysowań, plam czy wyszczerbień. Pamiętaj, by postępować zgodnie z instrukcjami producenta zakupionych przez siebie mebli. Wiele istotnych niuansów może zależeć np. od sposobu wykończenia drewna.
Odkurzaj swoje wiśniowe meble raz w tygodniu przy pomocy miękkiej ściereczki. Zwracaj uwagę na to, czy przedmioty umieszczone na nich są przez ciebie podnoszone i odkładane na inne miejsce, a nie przesuwane (wówczas mogą powstać na ich powierzchni zarysowania).
Raz lub dwa razy w roku użyj niealkalicznego mydła i miękkiej szmatki, aby usunąć wosk, którym są pokryte meble. Po zakończeniu tej czynności nawoskuj je od nowa. Niestety z czasem bardzo ciężko będzie ci zupełnie uniknąć zarysowań. Aby je zamaskować, użyj czerwonawej pasy do butów, której barwa powinna pasować do odcienia mebla. Zanim zabierzesz się za tę czynność, sprawdź w jakimś niewidocznym miejscu, czy wybrana pasta będzie jest dobrze dobrana do koloru drewna. Jeśli jej barwa nie przypadła ci do gustu, użyj niewielkiej ilości jodu, który naniesiesz na drewno za pomocą wacików lub patyczków.
Nieestetyczne białe ślady, które mogą pojawić się na powierzchni mebli możesz przetrzeć popiołem z papierosa i sokiem z cytryny. Zamiast tego można też nanieść na to miejsce trochę masła orzechowego, które pomaga uzupełnić olej w drewnie i eliminuje plamy.